Aby se vám u nás lépe nakupovalo, používáme na webu k personalizaci a analýze návštěvnosti cookies.  Více informací


Chemický peeling, IPL a další podobné zákroky, proč je vhodné nebo dokonce nutné je provádět v zimním období?

Proč tedy provádět kosmetické zákroky běhěm podzimu nebo v zimním období?

Chemický peeling Syncare

Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net

Jedním z důvodů je, že se jedná o zákroky, kde dochází k částečnému narušení povrchu kůže a následuje obnova – hojení.  Pokud by na pleť v této fázi působily sluneční paprsky, tak hrozí, že se nám pleť zahojí do hnědých skvrn a flíčků – tzv. "zpigmentuje".

Ale jak je to se slunečními paprsky v zimě?


Přesně to je důležité. Ano, pokud se rozhodnete absolvovat sérii z výše uvedených ošetření v chladném období, tak je to z hlediska hojení ideální.

Dejte si prosím pozor, když se chystáte krátce po ošetření odjet na zimní dovolenou na horách.
V této oblasti je sluneční intenzita dokonce silnější než u moře.

V tom případě Vám doporučuji odjet na pobyt přibližně 10 dní po posledním ošetření a následující ošetření provádět nejdříve 7 dní po dovolené, ale pouze v případě, že pleť není opálená nebo dokonce spálená od slunce. Při pobytu v této oblasti používejte krém s velmi vysokou
ochrannou – SPF 50.

Vhodná doba pro tato ošetření bývá individuální také v případě zaměstnání. 
Pokud pracujete v čistém neprašném prostředí, tak můžete tato ošetření absolvovat kdykoliv.  Při pobytu venku v nečistém prostředí plánuji ošetření většinou vždy na pátek s tím, že o víkendu si naplánujete pobyt v domácím prostředí. 
Jsem informovaná i od lékařek, že operační zákroky při povislých očních víčkách většinou rovněž provádějí v zimním období.

Pokud ale pacientka pracuje ve školství, tak v tom případě bývá vhodnější naplánovat zákrok na červenec. Je však nutné počítat s tím, že pobyt venku by nebyl prospěšný. Při vysokých letních teplotách hrozí otoky. V okolí zákroků se většinou objeví i modřiny, takže pacientka tráví čas raději v domácím prostředí a oční okolí chladí ledovými polštářky.

Mé facebook stránky: facebook.com/kosmetika

Můj web: LucieUrbankova.com